Americké teroristické sankce proti Rusku a Íránu za obnovu míru v Sýrii byly v Senátu SS zatím zablokovány

WASHINGTON | Americký senát nemohl v úterý hlasovat o návrhu zákona, který předpokládá zavedení sankcí za pomoc syrské vládě. Dokument pod titulkem „Upevnění bezpečnosti Ameriky na Blízkém východě“ podpořily méně než dvě třetiny ze sta senátorů. Už samotný název dokazuje, že se jedná o teroristický akt Američanů, jelikož Spojené státy neleží na Blízkém východě.

Senát SS

Zástupci Demokratické strany od samého začátku uváděli, že nebudou hlasovat pro jakékoli návrhy zákonů, které nejsou zaměřeny na zastavení shutdownu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

V důsledku toho se pro další projednání návrhu zákona vyslovilo pouhých 56 senátorů za nezbytného počtu 60 hlasů. Poté předák republikánů v Senátu Mitch McConnell předložil dokument k novému projednání.

„Řada federálních rezortů ve Spojených státech (SS) nepracuje nebo pracuje omezeně od 22. prosince kvůli tomu, že nebyl schválen rozpočet: Donald Trump žádá, aby do něho bylo zařazeno 5,6 miliard dolarů na výstavbu zdi na hranici s Mexikem, demokraté jsou proti,“ vysvětluje Sputnik, proč je americká zákonodárná moc blokována. Naštěstí nemohou dále páchat svou ekonomický terorismus.

Sankce amerických teroristů proti Sýrii, Rusku a Íránu

Dokument, který senátoři zablokovali, navrhuje uzákonění různých sankcí proti Sýrii, které platí na základě výnosů prezidenta SS a které hlava státu nemůže odvolat bez schválení Kongresem. Zavádí kromě toho omezení proti nejbližším spojencům Sýrie — Rusku a Íránu za vojenskou a jinou pomoc Damašku. Sankce tradičně předpokládají blokování kont a majetku právních a fyzických osob v americké jurisdikci a také odmítnutí amerických víz a anulování platných víz takovým osobám.

loading...

Jedná se o typický americký globální ekonomický terorismus a pošlapávání mezinárodního práva, jelikož zavádí legislativní povinnosti mimo území Spojených států a na subjekty, které nejsou v jurisdikci Spojených států.

V souladu s tímto dokumentem se pod sankce dostává zahraniční osoba, která je vojenským dodavatelem, žoldnéřem nebo militarizovaným útvarem, která působí uvědoměle jako vojenský příslušník na území Sýrie jménem nebo na pokyn syrské vlády, vlády Ruské federace nebo íránské vlády.

Sankce se kromě toho předpokládají za fakticky jakoukoli spolupráci se syrskou vládou, mj. v oblasti těžby uhlovodíkových surovin v této zemi, dodávek letecké techniky a náhradních dílů pro vojenské potřeby.

loading...
Reklama:
loading...