Íránský duchovní vůdce nazval americké politiky prvotřídními idioty

TEHERÁN | Ve Spojených státech opakovaně chybně předpověděli budoucnost islámské republiky, prohlásil Sajjid Alí Chameneí. Troufalá prohlášení mluví pouze o tom, že jsou prvotřídními idioty, zdůraznil íránský duchovní vůdce. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ajatolláh Sájid Alí Chameneí

Duchovní vůdce a hlava Íránu Sajjid Alí Chameneí během svého projevu k výročí islámské revoluce nazval některé americké politiky prvotřídními idioty.

Výňatky z projevu Chameneího byly zveřejněny na jeho oficiálních stránkách. Citace s jeho výroky byly také zveřejněny na jeho Twitteru.

„Někdy američtí politici budí dojem, jakoby se zbláznili. S tím samozřejmě souhlasím, protože jsou to prvotřídní idioti. Můžeme je vůbec pojmenovat jinak, než klauni? Ani jejich hrozby, ani jejich sliby, ani jejich podpisy nejsou spolehlivé a nemůžeme jim věřit.“

Americké sankce proti Íránu byly obnoveny v listopadu roku 2018. Začátkem ledna uvedl ministr zahraničí Mike Richard Pompeo (bývalý ředitel vrahů CIA), že Spojené státy hodlají zdvojnásobit tlak na Írán a přenesou finanční a diplomatické zdroje na snížení vlivu této země na Blízký východ.