Shutdown: Ve Spojených státech nemohou patentovat ani nové druhy piva

WASHINGTON | Američtí sládkové nemohou kvůli pozastavení činnosti vlády na neurčitou dobu patentovat nové druhy piva, píše portál The Drinks Business. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek

Pozastavení činnosti vlády, čili shutdown, připravilo o financování asi čtvrtinu státních orgánů a úřadů, přibližně 800 tisíc státních zaměstnanců nechalo bez platů. Vyčlenění prostředků na tyto účely měl obsahovat státní rozpočet, který nebyl přijat 22. prosince.

Byla zastavena také činnost Мinisterstva financí, kterému je podřízen Úřad zdanění a obratu alkoholické a tabákové produkce (TTB). Do jeho kompetence patří regulování trhu piva a registrace nových druhů.

Pivovary nemají v této situaci možnost podat žádost o registraci nových druhů. Některé z nich se obrátily přímo na Donalda Johna Trumpa.

„Ahoj, Donalde, jsme americká společnost, která hodlá prodávat nové pivo. Ale shutdown se dotkl také TTB, takže nemáme možnost rozvoje. Prosíme, pomoz nám. Lidé chtějí pivo,“ napsala na Twitteru společnost Prairie Artisan Ales. Podobné problémy má také pivovarská společnost Atlas, která vyrobila nový druh piva s meruňkovou chutí, píše DC Ist. Hotové pivo nemůže být prodáno bez povolení TTB.

Jedná se o nový druh osočování jedné strany, jelikož shutdown není vinou jen DJ Trumpa, ale i představitelů Demokratické strany, kteří nechtějí v rozpočtu schválit vyčlenění prostředků na stavbu zdi před migranty, kteří se do Spojených států valí jako nenažrané kobylky. Chtějí raději Američané pivo s příchutí meruňky, nebo chtějí být zlikvidování z jihu valící se hordami migrantského dobytka?