Ferguson stále vře. Údajný policejní vrah je stále na svobodě. Policie použila zase brutalitu na rozehnání demonstrace, která blokovala federální dálnici

FERGUSON | Policie zatkla více než 30 lidí, kteří zablokovali cestu ve státě v Missouri a toto shromáždění nazvala nezákonným, o tomto informují místní média. Místní obyvatelé, kteří nevědí jakým ještě možným způsobem mají vyzvat k zodpovědnosti místní úřady, se rozhodli zablokovat federální dálnici I-70 . Účastníci požadovali, aby byl potrestán policista, který 9. srpna zastřelil neozbrojeného 18letého Afroameričana Michaela Browna. Informuje slovenský zpravodajský server HlavnéSprávy.sk.

Blokáda federální dálnice ve Fergusonu

Blokáda federální dálnice ve Fergusonu

Vražda neozbrojeného afroamerického mladíka, kterou spáchal policista, vyvolala pobouření místních obyvatel Fergusonu, z nichž většina jsou Afroameričané, což bylo i důvodem masových nepokojů, které trvaly nepřetržitě dva týdny po události. Úřady zahájily vyšetřování této tragické události, ale mnozí místní občané vyjádřili pochybnost, že tento případ bude dotažen do konce. Místní mají obavy, že za smrt Browna bude zproštěn odpovědnosti policista Darren Wilson a nebude nikdy potrestán.

Lidé ve Fergusonu požadovali jmenování speciálního prokurátora, který by nezaujatě, jak se domnívají obyvatelé, mohl daný případ vyšetřit. Pobouření obyvatelé u uspořádali protest na dálnici I-70, jejichž cílem bylo přimět guvernéra svěřit vyšetřování novému prokurátorovi. Ještě před začátkem akce kapitán silniční hlídky v Missouri Ronald Johnson vysvětlil organizátorům shromáždění, že vláda nedovolí blokovat cesty a vyzval je, aby upustili od přijetí těchto opatření.

„Pokus o blokování federální dálnice, je nebezpečný a nepřijatelný, poznamenal kapitán. Lidé usilující blokovat trasu, vážně ohrožují nejen sebe, ale i řidiče.“ Sociální sítě jsou plné fotografií z místa události a statusů které vyzývají ke změně a volají po spravedlnosti. Protestující nesouhlasí s tím, že Darren Wilson, který 9. srpna tohoto roku zastřelil Afroameričana je stále na svobodě.

Policie se snažila rozehnat dav. Ti, kteří nebyli zatčeni, byli odvedeni k jejich vozidlům a požádáni, aby opustili federální dálnici. Ostatní byli nuceni, aby se rozešli pod hrozbou zatčením. Zástupcům pořádkových sil se nakonec podařilo rozehnat dav. Protestní akce pak pokračovala už jen v blízkosti místa, kde byla dálnice zablokována.