Klinika; Sto zvířat, sto povalečů

S nekonečnými hrátkami kolem vyklízení pražské Kliniky mne zarazila jedna věc, která mi evokovala název české klubové skupiny Sto zvířat. A sice zmínka o tom, že se ve všední den ráno u Kliniky na její podporu shromáždila stovka lidí, kteří nemusí ten den do práce, ani do školy a mohou se den poflakovat s výhledem, že mohou v rámci okupace Kliniky v tomto objektu prožít několik dnů či týdnů.

Jan Kopal

Velmi pochybuji, že by si na tyto dny brali indispoziční volno nebo řádnou dovolenou. Nabízí se tedy varianty: a) jedná se o osoby bez pracovního poměru, b) OSVČ, c) zaměstnance neziskovek bez pevné pracovní doby, d) asociální živly (bezdomovce, drogově závislé, povaleče), e) zlatou mládež, kterou živí rodiče.

Chápu, že pro takové lidi to je citová záležitost, když přijdou o svůj nevětraný a zapáchající pelech. Ale proč jim to má platit a dotovat daňový poplatník, kterému bydlení zadarmo také nikdo nedá? Pokud jsou to takoví socialisté a revolucionáři, ať se složí a z vlastních výdělků zakoupí vlastní nemovitost, kde mohou dále vegetovat v duchu komunistických zásad. Ale ať se z toho nedělá veřejný problém č. 1. Snažně o to prosím!