Měli to na té Klinice postřílet?

PRAHA | Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes dopoledne prostřednictvím exekutora začala s vyklízením Autonomního centra Klinika na Žižkově. Budovu, která patří SŽDC, stále obývají aktivisté, kteří nechtějí Kliniku opustit. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Doupě neřesti – Klinika Foto ze dne 12. 2. 2016

Celá akce začala v deset hodin, kdy exekutor vyzval zástupkyni Kliniky, aby vyšla před budovu. Ta však nedorazila a exekutor oznámil, že zahajuje výkon exekuce.

Poté, co mu účastníci zastoupili cestu, oznámil, že se do budovy hlavním vchodem nedostal, pokusí se ale využít vchody vedlejší.

Do budovy se nakonec dostal, ale požádal o policejní asistenci, protože by mohl být napaden. Někteří z účastníků se u vstupu do budovy dostali do konfliktu s ochrankou, která doprovází exekutora.

SŽDC oficiálním prohlášením oznámila, že objekt chce ve čtvrtek 10. ledna exekučně vyklidit. Pár desítek aktivistů se na místě shromáždilo už kolem deváté hodiny. Aktivisté měli připravený stůl s materiály k danému tématu.

loading...

Správa železniční dopravní cesty chce budovu zrekonstruovat. „Do poloviny roku vypíšeme soutěž na zhotovitele stavby a po získání stavebního povolení a nabytí právní moci zahájíme rekonstrukci,“ oznámila mluvčí SŽDC Kateřina Šubová.

loading...
Reklama:
loading...