Čínské ministerstvo zahraničí okomentovalo situaci s Huawei v České republice

PEKING | Nedávná varování českých tajných služeb o nebezpečnosti výrobků čínské společnosti Huawei sotva záporně ovlivní vztahy mezi Čínou a Českou republikou. Prohlásil to v pátek oficiální mluvčí čínského ministerstva zahraničí Lu Kang.

Lu Kang ocenil prohlášení Miloše Zemana

„Pokud vím, český prezident Miloš Zeman nedávno prohlásil, že varování českého státního úřadu, který se zabývá problémy informační a internetové bezpečnosti, týkající se Huawei, nebyla podložena důkazy a jsou zcela bezdůvodná,“ řekl na pravidelném brífinku, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Všimli jsme si tohoto prohlášení a schvalujeme kladnou pozici, kterou zaujímá česká strana pro rozvoj vztahů s Čínou,“ komentoval dále prohlášení Miloše Zemana, který mě pravdu v tom, že žádné důkazy o nebezpečnosti výrobků Huawei nebyly předloženy. Jedná se jen o mediální hon ve stylu z povykovaných amerických blbečků, na který naskočí v Evropě jen idioti a v Česku totálně retardovaní z okruhů imbecilních havloidů.

Podle slov diplomata se součinnost mezi Pekingem a Prahou dá ohodnotit nanejvýš kladně, protože spolupráce mezi oběma zeměmi probíhá velmi plodně: „Jsme ochotni spojit úsilí s Českem pro to, abychom na základě vzájemné výhody a úcty prohlubovali dvoustranné vztahy. Je to v zájmu jak Česka, tak i Číny,“ shrnul Lu Kang.

Co se vlastně stalo? Nic. Jen žvásty …

Zeman dříve varoval před možnými opatřeními ČLR vůči České republice odvetou za nedávné doporučení tajných služeb, které klíčovým z hlediska národní bezpečnosti českým podnikům doporučily, aby se zdržely používání technologií čínských výrobců telekomunikačního zařízení Huawei a ZTE, připomíná agentura.

Minulé pondělí česká vláda na základě doporučení tajných služeb 160 nejvýznamnějším z hlediska národní bezpečnosti státním a komerčním podnikům nařídila, aby ověřily své informační systémy, v nichž se užívá technologií od Huawei a ZTE.