Rozumím Žlutým vestám, jsou naštvaní na Macrona, ale i na sebe, že jej zvolili

Hodně věcí není fér a hodně lidí, kteří volali po svobodě slova dnes útočí po sobě navzájem. Víte komu tento stav vyhovuje? Elitám, našim vládcům. Pokud budeme remcat, mají nás pod kontrolou a vesele si vedou nás všechny směrem, který chtějí oni, ne my.

Richard Novák | foto: © Centrální informační agentura, z. s. (CIA) – © Radek Velička

Příklad z Francie: Přemýšlíme, kdo to jsou Žluté vesty? Podpoříme je, přidáme se k ni ? A co když jsou to levičáci?

Přátelé, můj názor: Jsou to lidé a to částečně organizování ale i pěkně naštvaní nikým neřízení. Vždyť o to teď vůbec nejde. Podstata je jinde. Mají plné zuby lhářů a podvodníků, neupřímmnosti a všech, kdo se tváři jako jimi zvoleni zástupci, ale stávají se z nich elity pro které my lidé jsme masa, plebs.

Žluté vesty jsou naštvané na panáky typu Macrona a jsou naštvaní i na sebe, protože si jej zvolili. Věřili v lepší zítřky? Ani ne, ale chtěli si rozhodne zachovat svou životní úroveň a vést bezpečný a klidný život ve své zemi. A tyto obyčejné věci jim Macron a spol ohrožuje.

My, obyčejní lidé, to cítíme i u nás, když posloucháme naše a námi zvolené politiky. Máme jich také dost, protože jsou to jen nevýrazné tváře bez skutečných pevných názoru. Zastupují jen zájmy a mocné. Jak to dopadne?

Žádná nová revoluce, ale volby přátelé! Že není koho volit? Je nás 10 milionu zkažených a rozežraných? Nevěřím … pokud budeme hledat, možná najdeme … slušné, inteligentní a naše lidi, kteří nejsou napojeni na kariérismus a úplatnost dnešního systému.

Slova o korupci se staly volebními frázemi, ale situaci nikdo nezměnil, obavám se, ze korupce stále narůstá.