V centru Paříže došlo k silnému výbuchu v pekárně k vůli úniku zemního plynu

PAŘÍŽ | Exploze zasáhla pekárnu na ulici Trévise. K události došlo přibližně v 9 hodin ráno místního času. Čtvrť byla evakuována. Policejní ředitelství informuje, že k výbuchu došlo kvůli úniku plynu. Francouzský premiér Édouard Philippe, ministr vnitra Christoph Castaner a také starostka Anne Hidalgo dorazili na místo výbuchu.

Následný požár po explozi plynu v pekárně v Paříži | repro: twitter

Exploze zasáhl pekárnu na ulici Trévise. Tato ulice se nachází v srdci francouzského hlavního města, v blízkosti známých ulic Grands Boulevard a muzea voskových figurín Grévin. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Francouzský ministr vnitra informoval o tom, že si výbuch vyžádal životy dvou hasičů a jedné ženy ze Španělska. Během exploze bylo zraněno celkem 47 lidí, přičemž 10 z nich je ve vážném stavu. ​Čtvrť byla evakuována. Podle fotografií zveřejněných na Twitteru způsobila exploze požár.

Incident nebyl spojen s protestními akcemi žlutých vest, které včera proběhly ve francouzském hlavním městě. Na místě pracovaly záchranné služby, policie a 200 hasičů.

Reklama: