Na hranici SS a Mexika byl objeven tunel

WASHINGTON | V blízkosti amerického státu Arizona byl objeven tunel, který, podle podezření mexických úřadů, byl používán na dopravu drog a lidí, píše The Hill.

Hraniční ploty mezi Mexikem a SS | reprofoto: wikipedia.org

Podle listu The Hill jde o třetí podobný tunel objevený za poslední měsíc. Policie sdělila, že jeho délka činí přibližně 10 metrů. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Je to třetí tunel, který byl objeven za poslední měsíc na pozadí částečného zavření federálních úřadů a urputných debat ohledně návrhu prezidenta Trumpa k budování zdi podél americko-mexické hranice,“ píše The Hill.

Činnost některých amerických úřadů, včetně ministerstva zahraničí, spravedlnosti, vnitřní bezpečnosti, dopravy a zemědělství, byla od 22. prosince částečně pozastavena.

Příčinou „shutdownu“ jsou rozpory mezi prezidentem a Demokratickou stranou ohledně financování bezpečnostních opatření na jižní hranici. Trump, který před volbami slíbil výstavbu zdi na hranici s Mexikem, žádá vyčlenění na tyto účely 5,7 miliardy dolarů, v opačném případě odmítá podepsání rozpočtu.