Souboj o největšího eurohujera

Poločas rozpadu pidistraničky TOP 09 nabírá úsměvné obrátky, když dosluhující europoslanec Jaromír Štětina za halasného nadšení zakládá nové a ještě více proevropské hnutí nazvané Evropa společně.

Jan Kopal | foto: Ivana Haslingerová

Soutěž o největšího eurohujera byla odstartováno, eurogladiátoři se chystají do arény za zvuků Ódy na radost. Chlapci se teď budou vzájemně dobírat a hádat se o to, kdo se do bruselské zadnice zaboří hlouběji. Zatím tam vězeli minimálně po krk, Štětina a jeho partička se pokusí se tam nacpat po ramena.

Může a bude za tím být i touha po udržení koryta pana Štětiny. Ideologicky zablábolí, že musí hájit aktivně myšlenku evropanství, vybojovat hybridní válku s Ruskem a boj o demokracii v českých zemích. Kolik už tu bylo takových jemu podobných. Navíc pan Štětina se umí skvěle adaptovat za každého režimu.

Rozšířil tak řady antikomunistů dvanácté hodiny, kteří do poslední chvíle bojovali s komunismem svým aktivním členstvím v řadách SSM a KSČ, aby po listopadu mohli halasně potírat komunismus, dávat na odiv své „zásluhy“ a řvát o rudém moru, jehož ještě nedávno byli nedílnou součástí.

Nezávidím jim jejich boj o proevropského voliče, který bude brzy ohroženým druhem zapsaným na seznamu UNESCO a hrozí mu brzké vymření.

loading...

Přesto eurospeleologům přeji, aby ve svém eurohujerství nepovolili a dále se zarputile rvali. Ve výsledku se může zadařit a žádný z podobně smýšlejících spolků v europarlamentu nezasedne. Nikdo by toho výsledku, tedy krom nich samých, neželel.

loading...
Reklama:
loading...