Deset mrtvých. U Teheránu se zřítil nákladní Boeing 707

TEHERÁN| Na předměstí íránské metropole Teherán se v pondělí zřítil nákladní Boeing 707. Informovala o tom agentura ILNA. Podle televize Press TV si neštěstí vyžádalo životy všech deseti osob na palubě.

Místo havárie | foto: twitter (FASR)

Íránské média dále uvedla, že k neštěstí došlo v špatném počasí během přistávání stroje na letišti Karadži ležícím západně od Teheránu.

Íránská agentura FARS zveřejnila na Twitteru záběry a video z místa neštěstí, na kterém je vidět hořící trosky letadla.

„Nákladní Boeing 707 vezoucí maso vzlétl z kyrgyzského hlavního města Biškek a nouzově přistál toto ráno na letišti ve Fathi,“ napsala armáda v prohlášení zveřejněném na své webové stránce.

Letiště Fath se nachází v provincii Alborz, východně od Teheránu. „Během přistávání sklouzlo z přistávací dráhy a když narazilo do zdi na konci dráhy, začalo hořet,“ upřesnila armáda v prohlášení, z něhož citovala tisková agentura AFP.

loading...

Stanice IRIB odvysílala záběry hořícího vraku v zalesněné oblasti, přičemž některé agentury přinesly záběry skupin záchranářů okolo ohořelého trupu letadla. „Podrobnosti o nehodě a mrtvých nebo zraněných členech letové posádky stále zjišťujeme,“ dodala armáda.


loading...
Reklama:
loading...