Cíl Marine Le Pen v eurovolbách: Porazit Macrona! Chcete i v Česku volit Marine Le Pen, máme návod

PAŘÍŽ | Francouzská gaullistická strana Národní shromáždění, které předsedá Marine Le Pen, spustila v neděli svou kampaň před volbami do Evropského parlamentu, v nichž doufá v úspěch i další partnerských stran a hnutí po celé unii, jako italská Liga, rakouští Svobodní, Vlámský zájem, či české hnutí SPD Tomia Okamury.

Marine Le Pen a Tomio Okamura v Kolbenci

Marine Le Pen vyzvala voliče, aby se při hlasování 26. května chopili příležitosti porazit prezidenta Emmanuela Macron po týdnech protivládních protestů.

Vyjádřila naději, že vlastenecké hnutí uspějí v členských státech Evropské unie: „Nadešla chvíle velké politické změny“. Chcete i v Česku volit Marine Le Pen, Viktora Orbána či Matteo Salviniho? Tak volte SPD Tomia Okamury, jelikož tvoří s dalšími celoevropskou frakci ENF – Evropa národů a svobody.

Strana Marine Le Pen, ještě jako Národní fronta, ve Francii v roce 2014 ve volbách do Evropského parlamentu zvítězila a má dobrou šanci si to tento rok zopakovat. Francouzští voliči zvolí 79 poslanců ze 705-členného europarlamentu. Jako lídra kampaně do těchto voleb zvolili 23letého mluvčího strany Jordana Bardelli, připomíná AP.