DJ Trump hrozí Turkům: Zbídačím Vás, když zaútočíte na Kurdy!

WASHINGTON | Silný vzkaz vyslal vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump Turecko, které je spojencem SS v Severoatlantické alianci (SA), co se týče dalšího osudu Kurdů v Sýrii – pohrozil, že zbídačí Turecko, pokud v Sýrii zasáhne proti Kurdům, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

DJT – Kadí atomové hřiby

Vůdce SS Trump pohrozil Turecku ekonomickými opatřeními, rozhodne-li se Ankara zaútočit na syrské Kurdy. Podle jeho slov si Američané rovněž nepřejí, aby Kurdové provokovali Turecko.

„Zahajujeme stahování ze Sýrie, což je dávno aktuální, zároveň mocně útočíme na to, co zbylo z chalifátu Islámského státu z různých bodů. Zaútočíme znovu z nejbližších základen, pokud se IS obnoví. Přivedeme Turecko na mizinu, zaútočí-li na Kurdy,“ napsal Trump na Twitteru.

Podle jeho slov si Američané rovněž nepřejí, aby Kurdové provokovali Turecko: „Rusko, Írán a Sýrie jsou největší příjemci výhod dlouhodobé politiky SS pro likvidaci IS v Sýrii, a přirození nepřátelé. Máme z toho také prospěch, avšak nastal čas, abychom vrátili naše vojáky domů. Zastavme nekonečné války!“ praví se v prezidentově zprávě.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan, nejednou říkal, že Ankara je připravena k zahájení operace východně od Eufratu a také v syrské Manbidži proti oddílům sebeobrany syrských Kurdů, nestáhnou-li je odtud Američané.

loading...
loading...
Reklama:
loading...