V Číně byl odsouzen k trestu smrti občan Kanady za obchod s drogami. Deviantní kanadský premiér zuří

PEKING – OTTAWA | Soud v čínském městě Ta-lien v provincii Liao-ning odsoudil kanadského občana k trestu smrti za pašování drog. To je uvedeno v prohlášení zveřejněném na internetových stránkách soudu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Justin Pierre James Trudeau – Sexuální devinat v čele Kanady na cestě do horoucích pekel

Dřívější zprávy naznačují, že obviněný Robert Lloyd Schellenberg, který byl dříve považován vinným z pašování drog, se odvolal proti rozhodnutí k nejvyššímu soudu. V pondělí se u soudu jednalo o případu kanadského občana Schellenberga a ve stejný den padl rozsudek.

„Soud odsoudil obžalovaného Schellenberga k trestu smrti a také rozhodl konfiskovat veškerý jeho osobní majetek,“ uvádí se v prohlášení zveřejněném na internetových stránkách soudu.

Dne 20. listopadu 2018 soud ve městě Ta-lien odsoudil Schellenberga na 15 let vězení za pašování drog, uložil mu pokutu 150 tisíc juanů a vyhostil jej ze země. Schellenberg však nesouhlasil s verdiktem a podal odvolání k nejvyššímu soudu. V prosinci loňského roku uspořádal krajský soud nejvyššího stupně veřejné slyšení tohoto případu.

Během slyšení prokurátor považoval rozsudek soudu prvního stupně, ve kterém byl obviněný považován za spolupachatele, za nevhodný. Soud rozhodl vrátit věc pro obnovu řízení. Prokuratura doplnila věc o nové fakta. Soud rozhodl, že obviněný byl zapojen do mezinárodně organizované trestné činnosti. Spolupachatelé s jeho pomocí pašovali 222 035 kilogramů metamfetaminu.

S ohledem na skutečnosti o zločinech obviněného, povaze, okolnostech a míře trestného činu z pohledu veřejného nebezpečí, byl žalovaný odsouzen k trestu smrti podle trestního zákoníku Číny. Během vyhlášení rozsudku byl obžalovaný informován, že má právo podat odvolání proti rozsudku ve lhůtě 10 dnů.

Deviant Trudeau v čele Kanady obhajuje zločince

Premiér Kanady Justin Pierre James Trudeau prohlásil, že Čína jedná neopodstatněně, když odsuzuje kanadské občany k smrti. „Jsme velmi znepokojeni tím, že se Čína dopouští svévole ve věci odsouzení k smrti, zvláštně vůči občanům Kanady,“ prohlásil Trudeau během vystoupení v Ottavě, které vysílalo Radio Canada. Ovšem jaksi opomněl, že v Číně neplatí kanadské zákony a že zločinec Schellenberg jel do Číny páchat trestnou činnosti dobrovolně.