V keňském Nairobi teroristé přepadli hotel

NAIROBI | V úterý odpoledne se v keňském hlavním městě Nairobi ozývaly výbuchy a střelba. Svědci a policie zatím uvádějí, že jde o teroristický útok. Ve zmíněném komplexu se nachází hotel DusitD2, banky a kanceláře. Na místě je vidět několik hořících aut a lidé utíkají do bezpečí.

Teroristický útok v Nairobi | repro: Twitter (ABC News)

„Na místě zasahuje několik policistů, včetně členů protiteroristické jednotky,“ oznámil agentuře AP policejní mluvčí Charles Owino. Okolí hotelu je uzavřené, média informují o neznámých silně vyzbrojených útočnících. /dajně se má jednat o mu-slimácké prašivé psy z hnutí Aš-Šabáb, kteří páchají zvěrstva v Somálsku již více jak 30 let.

„Nejdřív jsem slyšela výstřely. Pak začali na ulici vybíhat lidé, kteří drželi ruce nad hlavou. Někteří z nich se skrývali za budovami, aby se nedostali do palby,“ oznámila agentuře Reuters žena, které v jedné z budov komplexu pracuje.

Další svědci uvádí, že na místě zahlédli minimálně čtyři ozbrojence. „Ukryl jsem se. Moji kolegové pobíhali všude okolo,“ oznámil další muž.

„Útočníka jsem neviděl. Jestli tu došlo k teroristickému útoku? Ano, myslím si, že ano,“ dodal další muž, oba si přáli zůstat v anonymitě.


Reklama: