DJ Trump: Jenom zeď zastaví migranty

WASHINGTON | Americký vůdce Donald John Trump na základě informace o nové karavaně migrantů z Hondurasu řekl, že jenom zeď by je mohla zastavit a vyzval k ukončení shutdownu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

DJT v Kongresu SS

Dříve média uvedla, že nová karavana migrantů zamířila v úterý z města San Pedro Sula v Hondurasu ve směru na Spojené státy. Přesný počet migrujícího lidského dobytka v karavaně dosud není znám. Podle některých medií je tam více než pět stovek kusů vetřelců, kteří na táhnout drancovat sever jako kobylky.

„Velká nová karavana z Hondurasu míří k naší jižní hranici. Řekněte Nancy (předseda Sněmovny reprezentantů Spojených států Nancy Pelosi – pozn. red.) a Chuckovi (lídr demokratické menšiny v Senátu Charles Schumer — pozn. red.), že dron, který letá kolem nich je nezastaví. To udělá jenom zeď. Jenom zeď nebo ocelová zábrana udrží naši zemi v bezpečí. Přestaňte hrát politické hry a zastavte shutdown,“ napsal DJ Trump na Twitteru.