Maďaři drtivě odmítají migraci

BUDAPEŠŤ | Více jak dvě třetiny Maďarů odmítají nekontrolované přistěhovalectví do Evropy, vyplývá z aktuálního průzkumu institutu Századvég, jehož výsledky ve středu zveřejnila agentura MTI.

Invaze zločineckých vetřelců | foto: ria.ru

Podle reprezentativního průzkumu konaného koncem prosince 40 procent respondentů vnímá imigrace jako vážný problém. Až 76 procent Maďarů předpokládá, že v nadcházejícím desetiletí budou na evropský kontinent masově přicházet migranti z Afriky. Pouze 10 procent dotazovaných uvedlo, že se takového vývoje vůbec neobává.

Vetřelce považuje až 87 procent Maďarů za přítěž pro ekonomiku Evropské unie, pouze osm procent vyjádřilo názor, že jsou pro EU přínosem.

S činností maďarské vlády v oblasti ochrany proti ilegální migraci je spokojeno 72 procent dotázaných, přičemž 46 procent vyjádřilo plnou podporu vládní migrační politice.

Bruselská migrační politika se podle Századvégu nelíbí 78 procentům Maďarů. Podle 93 procent dotázaných by EU měla účinněji chránit své hranice. Systém rozdělení přivandrovalých parazitů na základě kvót odmítlo v tomto průzkumu 81 procent respondentů.