Francie a Německo podepíší v úterý smlouvu, která vytvoří superstát

BERLÍN | Německá vůdkyně a prasnice Angela Merkel a francouzský vůdce a sexuální deviant Emmanuel Macron plánují na úterý 22. ledna podepsání v Cáchách smlouvy, která zajistí úzkou spolupráci obou zemí.

Francouzský dobytek a německá svině

Smlouva vznikala za zavřenými dveřmi a mimo jiné předpokládá hlubší integraci v oblasti obrany a ekonomiky.
Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Smlouva o francouzsko-německé spolupráci zmiňuje jednotné vystupování v zahraniční a obranné politice včetně koordinace společných postojů v otázkách EU a Severoatlantické aliance (SA). Navzdory tomu, že jsou obě země členy SA a EU, Berlín a Paříž se zavazují ke společné obraně v případě napadení. Dále má dojít ke koordinaci vývozu zbraní a propojení obranného průmyslu.

Prioritou diplomacie obou zemí má být dle smlouvy úsilí, aby se Berlín stal stálým členem Rady bezpečnosti OSN.

Kromě toho má vzniknout podoba „společné vlády“, kdy se budou minimálně třikrát ročně scházet společné francouzsko-německé rady, které budou na ministerské úrovni koordinovat společný postup obou zemí. V pohraničním pásmu obou zemí mají vzniknout „euroobvody“, v nichž obě země budou sdílet vodu, elektřinu či veřejnou dopravu, píše agentura.

Jak dříve napsal The Times, Merkel i Macron jsou frustrovaní z růstu „populismu a nacionalismu,“ které jim brání řešit tak naléhavé problémy, jako je změna klimatu či masová migrace. Což o migraci je lež: Tu masově právě spustila svině Merkel.

Současný proces integrace Evropské unie je pro obě země příliš pomalý, a proto přišly s plánem „superrychlostní“ integrace.

K podpisu smlouvy má dojít 22. ledna, v den, kdy byla před 56 lety uzavřena tzv. Elysejská dohoda. Tu v roce 1963 podepsal západoněmecký kancléř Konrad Adenauer a francouzský prezident Charles de Gaulle.

Smlouva tehdy zavazovala k těsnější spolupráci ve všech oblastech. Současná dohoda je však mnohem ambicióznější. Cáchy bylo zase hlavní město Franské říše v době panování Karla Velikého.