Podle průzkumu bude pravděpodobné 2. kolo brazilských prezidentských voleb velmi těsné

BRASÍLIA | Šance současné brazilské prezidentky Dilmy Rousseff a její hlavní vyzývatelky v pravděpodobném druhém kole prezidentských voleb Mariny Silvy jsou téměř vyrovnané. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, který v pondělí zveřejnila agentura Vox Populi. Podle tohoto průzkumu by Silva v možném druhém kole získala až 42 procent voličů, zatímco Rousseffová by získala jen o jeden procentní bod méně. Velmi podobné výsledky kandidátkám naměřil i předchozí průzkum, který zveřejnili před pěti dny. Informovala o tom agentura Reuters.

Představitelé Brazílie a Ruska

Představitelé Brazílie a Ruska

V prvním kole voleb by podpora pro Rousseff zůstala na 36 procentech, zatímco Silva by se ve srovnání s předešlým průzkumem propadla o 1 procentní bod na 27 procent. Další vážný kandidát Aecio Neves by podle průzkumu získal 15 procent hlasů. Průzkum společnosti Vox Populi se uskutečnil během uplynulého víkendu na vzorku 2.000 respondentů, informuje slovenský zpravodajský server HlavnéSprávy.sk

První kolo prezidentských voleb v Brazílii se uskuteční 5. října. Pokud ani jeden z kandidátů nezíská více než 50 procent platných voličských hlasů, 26. října bude následovat druhé kolo, ve kterém se utkají dva nejúspěšnější aspiranti z prvního kola.