Byl zase Kalousek opilý?

Tento týden SPD ve Sněmovně poprvé otevřelo nedořešenou otázku německých válečných reparací, tedy náhrady škod způsobené v 2.světové válce, které nám dodnes dluží Spolková republika Německo jako nástupce hitlerovského Německa. Poslanci ostatních stran však náš návrh na zařazení tohoto bodu na program Sněmovny ZAMÍTLI. A Miroslav Kalousek z TOP 09 nás kvůli tomu označil za nácky.

Tomio Okamura

Jak známo, reparace nebyly nikdy promlčeny a Česká republika na ně má stále nárok. Dle našich konzervativních odhadů se jedná o 10 až 15 tisíc miliard korun. I ministerstvo zahraničí přiznalo, že výše československých reparačních nároků činila 306 miliard Kč – vyjádřeno v dobové měně. Československu bylo ze strany Německa vyplaceno pouze 230,1 mil. Kčs. Vyzvali jsme, aby česká vláda naše peníze, které patří českým občanům, po Německu požadovala.

Projednávání tohoto bodu bylo nám bohužel zamítnuto. Tento bod nepodpořil ani Václav Klaus ml., ani ODS, která se chlubí tím, jak hájí národní zájmy. Připomeňme, že předsedou ODS je Petr Fiala, který se přátelí s předákem Sudetoněmeckého landsmanšaftu Berndem Posseltem. Na sjezdy Sudetoněmeckého landsmanšaftu jezdí i politici KDU-ČSL, ČSSD a TOP09.

Miroslav Kalousek z TOP 09 nás kvůli našemu návrhu označil za nácky. Nevíme, jestli byl opět něčím posilněn. Pokud ale mluví o náccích, měl by se spíše zajímat o svého čestného předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga. Ten prohlásil, že by prezident Beneš měl kvůli Benešovým dekretům stanout před mezinárodním trestním soudem v Haagu a odsun Němců označil podle terminologie sudetských Němců za vyhnání. (Schwarzenbergův tchán von Hardegg byl významný nacista). Také politici TOP 09 jezdili na srazy Sudetoněmeckého landsmanšaftu, který má nacistické kořeny. Tak kdo je tady nácek?

Premiér Babiš zase řekl, že vymáhání reparací by nepovažoval za šťastné, „protože by mohlo dojít k výraznému narušení klimatu vzájemné důvěry v Evropě.“

Tyto peníze z reparací nám ale náleží jako odškodnění za to, jak naší zemi Německo plundrovalo. Způsobilo smrt stovek tisíc našich občanů. Částka, kterou nám dluží Německo, činí více než deset státních rozpočtů České republiky. Ptejme, se čí zájmy hájí pánové Kalousek, Schwarzenberg, Petr Fiala či Andrej Babiš? Zájmy našich občanů to nejsou.

Reklama: