Je čas na Samkovou

Já myslím, že toto za sdílení stojí. Už jen proto, že máme i své zkušenosti. Bohužel, nelze o nich hovořit veřejně… Řekněme jen, že to, co se stalo z tzv. „investigativních novinářů“ konce 90. let, z toho jde strach. Slonková skrytou kamerou vyslýchá vyšinutého Babišova syna mezi dveřmi, což je nejen proti etice, ale i proti právu, Kroupa jede divné vlivovky a dál radši nebudu ani naznačovat.

Tomáš Tyl | foto: archív autora

Jo a pokud někdo na ombudsmana nebo aspoň jeho zástupce (a to si Dr. Stanislav Křeček opravdu vážím) – tak jedině Klára Samková. Všichni víme, že šance není velká, protože Senát je obsazen řadou levičáckých blouznivců, kteří opět zmanipulují masy a hlavně média – viz „postskoroprezidenti“ Hilšer, Fischer, Drahoš a jejich 4. mušketýr Bek, ale je třeba dát jasně najevo, že v této zemi Klinikáři, vítači, Antifa a ultras vládnout nebudou. Jistě, jsou to menšiny, jejichž práva je třeba chránit. A i za Kláry Samkové chráněny budou – o tom jsem plně přesvědčen, protože Klára vždy chránila a bránila práva utlačovaných. To však neznamená, že s českou společností budou mávat, jak se jim zachce!

Trvám si na tom, co jsem o Kláře Samkové napsal v odpověď panu Alrawimu v květnu 2016: „Ano, Klára Samková vždy dělala řadu věcí zdarma čili tzv. pro bono („pro dobro“), kdy je spíše zarážející, že Česká advokátní komora každý rok oceňuje advokáty za práci pro bono a i když Klára měla těchto kauz víc než ostatní, ČAK ji vždy „opomenul“.
Místo toho, abyste byl vděčný, že Klára pro Vás dělala zadarmo, tak ji teď tím jdete očernit – to je typický přístup, který ve Vašich ideologických projevech vidím už delší dobu. Nevděk a nepřátelství, když pro Vás někdo něco udělá dobrého, tak si nejprve myslíte, že je to jeho povinnost (jak jinak u podrobeného křesťana, že?!) a pak mu to ještě omlátíte o hlavu – to je drzost nejvyššího kalibru a Vy se styďte, pokud Vám však něco jako stud je vůbec známo!

Možná byste měl vědět, že tenkrát v té kanceláři pracovalo mnoho právníků a jedním z nich byl i arabsky hovořící advokát (jméno si už nepamatuji…), který však byl již tenkrát (15 let tomu zpět) arogance a nadřazenost sama. Klára nikdy neměla předsudky vůči lidem, ke každému přistupovala rovně a otevřeně a to se jí obvykle vymstilo, protože vždy věřila, že jí blízcí lidé nevrazí nůž do zad. Myslím, že by měla být obezřetnější, ale vykládejte to někomu, kdo prostě věří na Dobro ve světě a v lidech samotných…

Klára je jako Jan Hus a byla taková vždy – jakmile jednou pozná PRAVDU, pak už ji nelze zastavit: „Stůj v pravdě, braň pravdu a bojuj za ní až do smrti!“ – jak pravil Hus. A to je ta pravá Klára, kterou znám přes 15 let – a tato Klára je tady pořád! ….“

A na tom si pořád trvám.

Všichni už dnes víme, že ombudsmanka Šabatová opakovaně selhala. Už se na to možná zapomnělo, ale je třeba si připomenout, že kancelář Veřejného ochránce práv se stala patronem akce, kdy „testovali“ realitní makléře tím, že jako provokaci vytvořili situaci, kdy si romská spoluobčanka chtěla pronajmout byt a když ji odmítli, tak je zažalovala. Vtip je v tom, že dotyčná si žádný byt reálně pronajmout nechtěla – prostě byla jen „navedená“ k tomu, aby se našel makléř resp. pronajímatel bytu, co řekne, že Romy v bytě nechce. Dle mého názoru je zcela za hranou pravomocí veřejného ochránce práv, aby sám vytvářel situace – pasti, do nichž chytá lidi. Už tehdy měla paní Šabatová odstoupit a já osobně děkuji kolegu Ondřej Pecák, že v daném sporu zastupoval stranu opravdu poškozenou.
Více viz zde.

O kauze „hidžáb ve škole“ snad ani nebudu psát. To je naprosté šílenství, kdy in fine vyšlo najevo, že pochybila drtivá většina úřadů a institucí, kdy dotyčná žena Xkrát „ztratila“ svůj průkaz, pak prý z češtiny „uspěla“, aniž by uměla napsat českou větu a ve finále si Dr. Korbelová vzala k soudu apartní klobouček, aby bylo vidět, že na hlavě se dá nosit cokoliv. Jistě. Ženy v Iránu by o tom mohly dlouze hovořit. Hlavně ty, co jsou zatýkány za to, že nemají na ulici hidžáb. Je šílené, že se kancelář veřejného ochránce práv postaví na stranu islámského extrémismu, kdy proti extrémnímu islámu s příkazem hidžábu jako mj. symbolu jakési nadřazenosti nad „nevěřícími“ protestují stovky žen…

Inu – řeknu to jasně. JE ČAS NA SAMKOVOU!

Bude potřeba trochu uklidit, maličko vyvětrat a hlavně se nadechnout čistého vzduchu – Klára Samková je zárukou hlubokého zamyšlení nad každým případem, plné ochrany práv menšin a respektu k vůli většiny jako základnímu prvku demokracie.

U Samkové mám jedinou jistotu – když se dostanu do úzkých, protože systém spáchá nespravedlnost, ona se mne zastane. Můžu být bílý, černý, růžový, teplý, studený, mít 58. pohlaví a myslet si, že jsem růžový jednorožec… – pořád vím, že Samková se mne zastane, protože ona to vidí bez předpojatosti. Padni komu padni. Možná nevěříte, ale je to tak. Říkám to proto, že se s ní znám skoro 20 let a klidně to odpřísáhnu. Není lepšího kandidáta…

Reklama: