Konec politických tlachalů

Pozitivně kvituji rozhodnutí a záměr ředitele TV Barrandov Jaromíra Soukupa přestat zvát do následujících televizních debat politické tlachaly a žvanily.

Jan Kopal | foto: Ivana Haslingerová

Je to konec trapných exhibicí zkrachovalých politiků z TOP 09 a STAN, jejich řečnických figur a kašpárkovských výlevů. Navíc tyto strany tuto nicneřešící politiku hájí a vydávají svou pasivní rezistenci za vrchol demokracie. Pochopitelně se k tomu připojuje také zbytek Demokratického klubu. Nejvíce takový postoj zamrzí u ODS, která je největší opoziční stranou a měla by mít státotvorný postoj a ne si hrát na uražené primadony.

Platí přímá úměra mezi bezvýznamností politické pidistraničky a řevem, kterým se snaží vyděsit své protivníky. Jenže lev nikdy nebude kapitulovat před myší, i kdyby se její hlas tomu lvímu blížil a podobal. Vyděračský potenciál trpaslíků bývá velký. Leč volič jim to většinou v následujících volbách po zásluze spočítá a vymaže je z politické mapy.

Mlčící politik, který zvládá maximálně hru na Fučíka (zapírat a lhát), je svým voličům platný jako mrtvému zimník. Takové politiky nechceme a nepotřebujeme. Užili jsme si jich už více než dost. ČR si zaslouží nové a odpovědné politiky, kteří ke správě věcí veřejných budou přistupovat zodpovědně a v zájmu všech občanů bez ohledu na to, zda právě je volili nebo nevolili. Doufám, že se jich dočkáme již brzy.