Pašoval drogy. Čechovi na Tchaj-wanu hrozí doživotí nebo trest smrti

TCHAJ-PEJ – PRAHA | Policie na Tchaj-wanu zadržela Čecha, který z Kambodži pašoval dodávku drog. Médiím to potvrdilo české ministerstvo zahraničí. Na Tchaj-wanu mohou lidé za pašování drog dostat až doživotní trest nebo trest smrti. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek

O celém případu informoval portál Focus Taiwan, jež uvedl, že Čech jménem Michal byl zadržen při pokusu o pašování drog z Kambodži.

Český občan byl zatčen ve středu na letišti Taoyuan a policisté u něho objevili 538 gramů heroinu a 2 308 gramů amfetaminu, které měl v odbaveném zavazadle.

Policistům se o několik hodin později podařilo vypátrat i dva jeho komplice, kteří na Čecha čekali v motelu v New Taipei. Policisté jim zabavili asi 6 500 dolarů (cca 130 tisíc Kč).

„Byli jsme o tom informováni,“ sdělil portálu tiskový mluvčí ministerstva zahraničí Michal Bucháček. Zadržený Čech teď bude nejspíše obviněn a vyšetřován, celý proces může trvat několik měsíců, kdy výsledkem může pak být i jeho poprava.