Socani uvažují o změně názvu strany. Bruselská sociální demokracie, navrhují v SPD

PRAHA | Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) tvrdě zaútočilo na ČSSD kvůli rozhodnutí vedení strany vypustit z názvu strany slovo „česká“. Podle SPD je tento krok zcela logický, protože sociální demokraté už dávno nehájí české zájmy. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Dobytkové z ČT a Honza Hamáček | reprodukce z e-vysílání žumpy ČT

„Jsme rádi, že pan Hamáček a spol. konečně přiznávají barvu. Oni už dávno nehájí české zájmy, ale zájmy Bruselu,“ uvádí se v příspěvku strany SPD na jejich Facebooku. Podle hnutí by bylo vůči voličům logické a férové, kdyby ČSSD opravdu slovo „česká“ ze svého názvu vypustila. „Možná bychom ještě doporučili změnit název z uvažovaného SD na BSD. Tedy: Bruselská sociální demokracie,“ vtipkuje SPD.

Dnes se objevily informace o tom, že by Česká strana sociálně demokratická mohla po 140 letech své existence změnit oficiální název. Nově by se tak mohla jmenovat pouze Sociální demokracie (SD). Informoval o tom deník Právo.

„Osobně preferuji zachování současného názvu strany ČSSD, nápad pracovní skupiny připravující nové stanovy zkrátit jej na „Sociální demokracie (SD)“ nepodpořím. To je však okrajové téma, mnohem důležitější jsou změny, které chod strany zefektivní, například zeštíhlení vedení,“ prohlásil na Twitteru Jan Hamáček, předseda sociálních demokratů.

Reklama: