Česko má správný postoj k Brexitu

Stává se to opravdu velmi zřídka, kdy člověk může pochválit tuto vládu. Ale tak zase když už je za co, tak je dobré to objektivně udělat.

Miroslav Jahoda

Jak jsem nedávno psal, Česká republika připravila dobré podmínky pro Brity žijící u nás, až dojde k Brexitu. Na rozdíl od pomstychtivých a krátkozrakých politiků v Bruselu naše vláda zaujala rozumný a pragmatický postoj, který řeší situaci Britům, pokud umožní stejné rozumné podmínky i pro Čechy v Británii.

Stejně tak učinila polská vláda. A šlo to bez fanatického, pomstychtivého vyřvávání v europarlamentu, které provozuje pravidelně například euroextrémista Verhofstadt.

Této zajímavosti si všiml britský deník The Guardian a napsal o ČR a Polsku, že připravily nouzové smlouvy pro případ brexitu bez dohody s EU. Zvýšuje se tak naděje, že si někdo začne pokládat otázku – nešlo by se takto lidsky dohodnout s dalšími zeměmi? Nechat stranou eurobyrokraty, kteří chtějí dělat peklo? A náhodou tak nešlo by se dohodnout i o dalších věcech jako třeba obchod, když to jde u pobytu zahraničních pracovníků?