Do kdy bude prezident chodit do TV Barrandov?

Nechci se v tuto chvíli již příliš zabývat vážnou ekonomickou situací Soukupovy mediální skupiny. Podle informací, které zveřejnila předminulou neděli ČT v programu 168 hodin, je ve vážném stavu. Společnost „Barrandov – Televizní studio, a. s.“, která je vlastníkem licence a zajišťuje provoz TV Barrandov, je ekonomicky v prekérní situaci.

Vejce pro Paroubka | reproforo: youtube.com

Podle již zmíněné ČT má tato firma závazky (česky dluhy) ve výši 1,1 mld. Kč. Protože tato firma nepůsobí ve vlastním majetku, ale má své studio v pronajatém objektu, není majetek této firmy jistě nominálně větší než několik set milionů korun.

Pokud bych vzal v úvahu ještě amortizaci televizních kamer, vybavení studií apod. dostal bych se v souhrnu na mnohem menší částku. Jinak řečeno, závazky společnosti fakticky převyšují její majetek. T

akže zmíněná společnost „Barrandov – Televizní studio a. s.“ tedy ekonomickým zdravím zrovna nekypí. Průměrně bystrý vysokoškolák z kurzu, kam posílal J. Soukup redaktorku ČT N. Fridrichovou, by nám řekl, že je to školský případ toho, že společnost se může dostat v krátké době do úpadku.

Soukup však vyhlásil start své nové kariéry – kariéry politika. Protože lze očekávat, že bude kandidovat, například pod Okamurovým praporem SPD za jeho stranu, v TV Barrandov se vytváří nová situace. Přece není možné, aby prezident České republiky dále navštěvoval TV Barrandov, kde by dále probíhala – až třeba do evropských voleb – interview, rozuměj volební kampaň Soukupa s prezidentem Zemanem.

Pokud Soukup bude kandidovat do Evropského parlamentu (EP), a to se dozvíme zhruba do poloviny února, měl by prezident okamžitě po oznámení této zprávy své výstupy za přítomnosti konferenciéra – kandidáta Soukupa, ukončit.

Upřímně, myslím si, že rozhovory s prezidentem jsou v tuto chvíli jediným přiměřeně úspěšným pořadem TV Barrandov.

Zkrátka, Soukup si ukousnul příliš velké sousto…


Postoje autorů, jejich myšlenky a názory ne vždy jsou v souladu s postoji, myšlenkami a názory všech členů redakce. Ovšem jakýkoliv text prostý politické korektnosti na tento web patří.

Reklama: