HlavnéSprávy.sk: Slovák před pražským soudem přiznal, že chystal teroristický útok v Prešově. Motivovaly ho videa džihádistů na internetu

PRAHA – KOŠICE | Pražský městský soud se začal v pondělí zabývat případem pětadvacetiletého Slováka, který podle obžaloby připravoval teroristický útok. Informace o soudu se slovenským konvertitou na islám, což je zločinecká ideologie, přináší slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Dominik Kobulnický u soudu přiznal plánování teroristického útoku | repro: ČT 24

Policie našla v bytě Dominika Kobulnického chemikálie pro výrobu výbušnin a instruktážní videa. Kobulnický před soudem vypověděl, že před třemi lety opravdu plánoval teroristický čin, a to v Prešově. S velkým množstvím pyrotechniky, které se našlo v jeho bytě, chtěl údajně pouze experimentovat.

Své radikální názory údajně získal z videí extremistické organizace Islámský stát (IS). Prohlásil však, že později se blíže seznámil s islámem a své názory přehodnotil, což lze považovat za taktickou lež, jelikož v Koránu je dovoleno kafírům lhát. Obžalobu, v rámci níž mu v případě uznání viny hrozí až 15 let vězení, proto rezolutně odmítl. Být trestu smrti, měl by viset, pokud by byl shledán vinným. Co jiného z prašivímu mu-slimáckými konvertity?

Mladík podle žaloby přechovával v roce 2017 na pátém patře dvanáctipatrového paneláku v Praze chemikálie, z nichž vyrobil přes čtyři kilogramy výbušniny. Podle spisu s nimi chtěl Kobulnický provést útok, vyvolat ním strach v obyvatelstvu a ohrozit lidské životy.

„Nejsem vrah ani sebevrah, a to obvinění mě hluboce uráží,“ uvedl Kobulnický. Přiznal však, že v roce 2015 chtěl na prešovské autobusovém nádraží nechat vybuchnout tlakový hrnec naplněný kovovými částicemi. Dále pak lhal, že útok v Prešově nakonec nespáchal, protože se prý v té době seznámil s opravdovým islámem a uvědomil si, že takové útoky náboženství odsuzuje.

Ovšem pravda je jinde: Kobulnický měl také založen facebookový účet na jméno Abdul Rahman, na kterém se poměrně otevřeně hlásil k džihádistů, konkrétně kavkazského emirátu a Islámskému státu.