Totalitní praktiky v EU: Facebook bude před volbami do Europarlamentu cenzurovat politickou reklamu

BRUSEL | Společnost Facebook představila v pondělí nové nástroje a metody pro boj proti politickým on-line zásahům do volebních procesů v Evropě, takto skvostně se dnes v rámci nového jazyka propagandy informuje o zavádění cenzury politické reklamy na sociálních sítích.

cenzurovaný facebook

Smutné je, že se tak stalo na popud Babišovy běhny a „eurokomisařky pro spravedlnost“ Věry Jourové s viceprezidentem společnosti Facebook pro globální záležitosti a komunikaci Nickem Cleggem.

Přestavená strategie není nic jiného, že Faceebook bude rozhodovat, kterou reklamu povolí a kterou nezobrazí. Návrh Jourové jde v rozporu s návrhem zákona, který je přeložen v českém Parlamentu v Poslanecké sněmovně, který navrhuje trestat cenzuru na sociálních sítích i rokem vězení.

„Tyto metody budou k dispozici koncem března a pomohou zvýšit transparentnost politické reklamy na Facebooku,“ lhal Clegg, kterého citovala agentury AFP. Jedná se o sprostou cenzuru, kdy již evropská vlastenecká opozice, která je proti prohlubování integrace v EU varovala, že EU chystá podobnou a ne-li horší cenzuru sociálních sítí na internetu, než v Čínské lidově demokratické republice.

Podle jeho slov nová pravidla pro politickou reklamu související s eurovolbami z 23.-26 května budou vyžadovat širokou škálu opatření. „Politická reklama bude muset být schválena a s jasným označením, kdo je její plátcem a kdo nese zodpovědnost,“ tudíž bude posuzováno, zda bude povolena či nikoliv, což je cenzura a odporuje takové opatření Evropské listině základních lidských práv a svobod.

Reklama: