Okamura bije na poplach: 40 tisíc pracovníků z Ukrajiny ročně i navzdory nezaměstnanosti?

PRAHA | Předseda hnutí SPD a místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Tomio Okamura opakovaně zkritizoval politiku ekonomické migrace, kterou prosazuje vláda. Usiluje totiž, aby do Česka mohlo ročně přijít až 40 tisíc pracovníků z Ukrajiny. Zároveň se české podniky stále více opírají o cizince a tím snižují výši mezd českých občanů, varuje Okamura.

Miloš Zeman a Tomio Okamura po vyhlášení výsledku prezidentských voleb | Foto: FB TO

„Kvůli hloupé politice vlády hnutí ANO, ČSSD, ODS a dalších udělaly z naší země nadnárodní korporace bohužel jednu velkou lacinou montovnu a dovoz levné pracovní síly z ciziny snižuje i výši mezd českých občanů. Nadnárodní korporace pak vyvádějí z naší republiky miliardy na dividendách. Zároveň se zvyšuje kriminalita cizinců,“ napsal politik na své stránce na Facebooku, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Podle statistických údajů, které uvádí předseda SPD, cizinci se na zaměstnanosti v Česku podíleli téměř 11 procenty. Jestli na konci roku 2017 pracovalo v ČR asi 472 400 lidí z ciziny, před krizí před deseti lety jich bylo zhruba o 200 tisíc méně, odkazuje Okamura na ČSU.

Politik poukazuje na to, že čeští občané vůbec neprofitují z růstu HDP země. I když Česko dosahuje 85 procent úrovně hrubého domácího produktu západních států EU, úroveň mezd v porovnání s těmito státy dosahuje pouze 40 procent. „Skoro všechno jde do cizích kapes,“ tvrdí Okamura.

„Navíc nyní ministr zahraničí Petříček spolu s premiérem Babišem prosazují, aby k nám mohlo ročně přijít až 40 tisíc pracovníků z Ukrajiny,“ varuje. Jak uvádí Okamura, ke konci loňského roku bylo v ČR bez práce přes 231 500 občanů.

„Až posléze, kdy nabízená místa odmítnou čeští občané, je možné, aby zde pracovali prověření cizinci. Navíc ještě větší problém nastane, až přijde ekonomická krize. A ta brzy přijde, neboť ekonomický růst Německa výrazně zpomaluje,“ uzavírá.

Reklama: