Senátorka Zuzana Baudyšová končí, mandát skládá ze zdravotních důvodů

PRAHA | Senátorka Zuzana Baudyšová (71) složila mandát senátorky za Prahu 9. Informovala o tom písemně předsedu Senátu Jaroslava Kuberu. Příčinou jejího odchodu z politiky jsou zdravotní důvody. V Praze se tak uskuteční souboj o nově uvolněné křeslo.

Zuzana Baudyšová | repro: wikipedia.org

Mandát senátorky zanikl včera, kdy se senátorka mandátu vzdala. Protože jde o volební obvod, kde měly řádné volby proběhnout v roce 2020, budou se po předčasném ukončení mandátu Zuzany Baudyšové konat doplňovací volby, podle zákona nejpozději do 90 dnů.

„Vážím si Zuzany Baudyšové a oceňuji práci, kterou odvedla v rámci nadace Naše dítě i v rámci svého senátního působení. Za všechny kolegy ze senátorského klubu ANO a věřím, že i za kolegy z ostatních klubů, jí patří poděkování za spolupráci. Ona i její rodina vyhodnotily, že potřebuje co nejnižší pracovní zatížení a naopak co nejvíce klidu, takže rozumíme rozhodnutí vzdát se v tuto chvíli mandátu. Považujeme to za reálné vyhodnocení situace,“ uvádí předsedkyně senátorského klubu ANO Zdeňka Hamousová.

V posledních volbách v roce 2014 se o senátorské křeslo ucházelo celkem jedenáct kandidátů: Pelčák Oldřich (ČSSD), Křížek František (KSČM), Vaník Ludvík Uwe (Republika), Froněk Miroslav (KA14), Pecka František (Svobodní), Picková Ilona (Zelení), Hannig Petr (Rozumní), Vávra Jiří (TOP+STAN), Noveský Ivan (BPI) a v druhém kolem porazila Zuzana Baudyšová za ANOisty Tomáše Kladívka z ODS.