V Německu lapili tři Mu-slimáky podezřelé z příprav teroristického útoku

KIEL | V Německu zadrželi tři irácké přivandrovalé mu-slimácky podezřelé z příprav teroristického útoku. Informuje o tom časopis Der Spiegel. Německý federální žalobce uvedl, že se jmenovali Šahin F., Herš F. a Rauf S. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek

Jak píše Der Spiegel, tři prašiví psi byli zadrženi ve středu ráno v okresu Dithmarschen ve spolkové zemi Šlesvicko-Holštýnsko. Zveřejnili na internetu návod na výrobu bomby. Navíc začali vytahovat střelný prach z ohňostrojů a objednali si z Británie zápalné zařízení.

Jako alternativu plánovali útok se zbraněmi nebo nájezd autem. Jeden ze zadržených se začal učit řídit auto. Teroristé dorazili do Německa v roce 2015 jako tzv. migranti. Bezpečnostní složky předpokládají, že toho moc nestihli.

Reuters cituje německého federálního žalobce, který se domnívá, že se řídili islamistickými motivy. Dodal, že jsou dost mladí, Šahinovi a Heršovi je 23 let, zatímco Raufovi je 36.

„Informace, které máme zatím k dispozici, ukazují, že podezřelí si nestihli vybrat konkrétní cíl. Další vyšetřování má zjistit, jestli nebyli příslušníky teroristické skupiny,“ uvádí se v prohlášení žalobce.

loading...
loading...
Reklama:
loading...