Bolton vyhrožoval Madurovi, aby uprchl z Venezuely

WASHINGTON | Poradce amerického vůdce John Bolton poradil venezuelskému prezidentovi Nicolásu Madurovi, aby co nejrychleji odstoupil a odletěl ze země. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

John Bolton | Laskavost zmrdovi přímo z očí vystupuje | Žere tento dobytek děti? | repro: YTB

„Přeji Nicolásu Madurovi a jeho poradcům klidný důchod, život na krásné pláži daleko od Venezuely. Musí využít amnestii ‚prezidenta‘ Guaida a odjet. Čím dřív, tím líp,“ napsal Bolton na Twitteru, kdy tak vyjádřil podporu teroristovi Guaidovi, který se pokouší v zemi uchvátit nezákonně moc, ale za podpory amerických agresorů a jejich poslušných satelitů.

Dříve v Caracasu proběhl mítink naftařů na podporu Madura, kterého se zúčastnily desítky lidí. Ministerstvo ropy Venezuely a PDVSA už několikrát vystupovaly na podporu Madura. Před několika dny byl Twitter PDVSA zablokován, místní novináři to spojili s omezením aktivní podpory prezidenta ze strany společnosti.

Dne 28. ledna Spojené státy informovaly o zavedení sankcí proti PDVSA, když zablokovaly aktiva a zájmy společnosti v hodnotě sedmi milionů dolarů. Také zakázaly transakce s touto společností, což podle Bílého domu povede ke ztrátám dalších 11 miliard dolarů. Jedná se o neskrývaný ekonomický terorismus a brutální americkou agresi a vměšování do záležitostí suverénní země.