Plánuje americká „Demokratická“ strana barevnou revoluci v Maďarsku na odstranění Orbána?

WASHINGTON – BUDAPEŠŤ | Senátoři Demokratické strany předložili americkému kongresu návrh rezoluce, která obsahuje výzvu k tomu, aby vůdce SS Donald John Trump „ochránil demokracii“ v Maďarsku. Příslušný dokument, který zavání pučem a barevnou revolucí v Maďarsku, předložili demokraté Dianne Feinsteinová, Dick Durbin a Chris Murphy. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Kongres v SS

V návrhu je uvedeno: „Maďarská vláda v čele s premiérem Viktorem Orbánem se údajně snaží podkopat nezávislost soudního systému, omezit činnost skupin občanské společnosti, zabránit svobodě tisku, a také porušovat práva žadatelů o azyl v této zemi,“ lžou američtí zločinci v Kongresu SS.

V této souvislosti senátoři vyzvali Trumpa, aby rozhodně chránil „všeobecné svobody a demokratické normy před útoky ze strany vlády Orbána v Maďarsku,“ kdy opomněli, že maďarská vláda vzešla ze svobodných voleb, kdy má v zemi ústavní většinu, což znamená, že drtivá většina občanů Maďarska si demokraticky a svobodně zvolila trend, kam jejich společnost směřuje. Návrh amerických zločinců je proto v absolutním rozporu s demokratickými principy a navíc se jedná o vměšování do záležitosti svrchované země.

„Tento dokument musí být projednán jedním z příslušných výborů Kongresu SS. Dříve bylo informováno o tom, že předseda vlády Maďarska se vyslovil proti politice tlaku Spojených států na Rusko,“ připomíná Sputnik. Jedná se tedy o přímé vměšování.

Reklama: