Globální oteplení jede na plné pecky: Extrémní mrazy v severní Americe zabily už 21 lidí

CHICAGO | Extrémní mrazy, které sužují v těchto dnech Spojené státy (SS), si vyžádaly už nejméně 21 obětí. Arktická zima postihla zejména americký Středozápad a je nejtužší za poslední desetiletí, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk. Kritik propagandy o „globálním oteplování“ a vůdce SS Donald J. Trump si z oteplovačů udělal prdel, když na twitteru psal, že nyní by se to oteplování sakra hodilo.

Výsledek globálního oteplovaní – Al Gore zamrzl v Chicagu do kusu ledu | repro: The Onion

Devadesát milionů Američanů, tedy přibližně třetina populace, pocítila teploty minus 17 stupňů Celsia a nižší. Teploty v Chicagu klesly na minus 30 stupňů Celsia, což je méně než v některých částech Antarktidy, v Severní Dakotě dokonce na minus 37 stupňů Celsia. Globální oteplování jede bomby – lidi si jej užívají, jako ne jindy.

Neobvykle chladné počasí zasáhlo celkově až 250 milionů Američanů. Nemocnice ošetřují lidi s omrzlinami a část země je paralyzována.

Oběti zahrnují bezdomovce, lidi, kteří zkolabovali v zimě nebo nestihli přijít včas domů, jakož i oběti dopravních nehod způsobených počasím. Jeden muž v blízkosti Chicaga zemřel v pondělí poté, co do něj vrazil sněžný pluh.