Proč se nálepkuje? Davu je tak třeba vymýt mozek!

Včera jsem byla na pozvání ECHO24 diskutovat v Praze o cenzuře internetu. Seděla jsem tak u jednoho stolu mimo jiné s předsedou Pirátské strany Ivanem Bartošem a poslancem za ODS Janem Skopečkem. Diskuse byla otevřená a věcná.

Eva Hrindová | foto: archív autorky

A musím říct, že i s tím Pirátem Bartošem by se dalo o ledačems mluvit. Měl třeba docela dobré návrhy, jak by sociální sítě mohly být přívětivější pro své uživatele, kteří dnes trpí věčným nahlašováním a blokováním.

Nikdy bych tento postřeh, který mi pirátského politika jaksi zlidšťuje, nemohla mít, kdybych se s ním v živé diskusi nepotkala. A o to tady jde – největší fanatici a hysterici dělají vše proto, aby se lidé z opačných názorových stran nepotkávali.

Proto není možné, abych já nebo další mí kolegové, nevystupovali v médiích, nechodili na akce, kde jsou v publiku lidé z celého názorového spektra. Co kdyby se někdo váhající třeba přiklonil na jinou názorovou stranu?

Proto jsou zastrašováni ti, kteří jsou ochotni takové diskuse pořádat nebo na své diskuse zvát i lidi s opačnými názory.

Hlavní „nálepkovači“ v médiích tak udržují šiky oddělené a zastrašují každého, kdo by byl ochoten vést normální lidskou diskusi. Většina lidí je totiž rozumných a je s nimi možné mluvit a to je pro všechny „eurohujery“, „aktivisty“ a „vítače“ nebezpečné. Proto je musí za každou cenu držet dál od lidí, jako jsem já.

Co s tím? Nevím, ale já už delší dobu nejedu v tom „nenávistném“ hejtování druhé strany. Přijde mi to zbytečné a nikam nevedoucí. Prostě si říkám svoje a snažím se být věcná. Ale bez toho pronikání do jiných sociálních bublin se fakt nikam nedostaneme…

Reklama: