Nicolás Maduro Moros potvrdil, že je pro předčasné volby do venezuelského parlamentu

CARACAS | Venezuelský prezident Nicolás Maduro Moros v sobotu veřejně potvrdil své přání provést předčasné volby do Národního shromáždění. Vyzval také opozici, aby myslela na blaho země, a vyjádřil podporu iniciativám mírového dialogu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Nicolás Maduro Moros | repro: twitter NMM

„Národní ústavní shromáždění má ve svém programu hodnocení výzvy k předčasným parlamentním volbám v tomto roce. Aby byla legitimizována zákonodárná moc v zemi a aby to rozhodl lid. Pojďme k volbám,“ uvádí venezuelské Ministerstvo zahraničních věcí Madurovo prohlášení během jeho vystoupení na mítinku jeho příznivců v Caracasu.

„Venezuela musí usilovat o sjednocení… Vyzývám „pravé“, aby se zamysleli nad blahem země…odmítli cestu intervencionismu…přestali vyzývat k intervenci do naší země, přestali napomáhat státnímu převratu, který už ztroskotal,“ řekl prezident Bolívarovské republiky na mítinku svých příznivců v Caracasu.

Maduro také vyjádřil podporu řadám mírových iniciativ včetně společné iniciativy Mexika a Uruguaye ohledně provedení mezinárodní konference v Montevideu o mírovém řešení venezuelské krize.

Očekává se, že se konference, která je naplánována na 7. února, zúčastní více než deset zemí a mezinárodních organizací. Cílem akce je to, aby byl položen základ k vytvoření nového mechanismu dialogu se zapojením všech venezuelských politických sil, který by pomohl návratu stability a míru v zemi, uvedlo MZV obou zemí.

Reklama: