Každý se mohl přesvědčit, že ČT vyloženě lže a manipuluje, když například vysílala o srpnu 1968

Člen Babišovy vlády a ministr kultury Antonín Staněk z ČSSD si z nás všech dělá legraci. To, co řekl, je výsměch do tváře občanů České republiky. Apeloval totiž, aby poslanci schválili zprávu o hospodaření a činnosti České televize a tvrdil, že prý ČT funguje dobře, plní svoji úlohu a hospodaří transparentně… Navíc diktátorsky na poslance ve Sněmovně naléhal, že případné neschválení zprávy bude prý politický tlak na ČT.

Tomio Okamura | repro: FB

Nedivím se tomu, že to říká zrovna zástupce ČSSD. Česká televize totiž do nás i našich dětí valí nechutnou sluníčkářskou propagandu o Evropské unii na věčné časy, o potřebě multikulturalismu a nutnosti přijímání imigrantů, o neškodnosti a kráse islámu či o nezbytnosti války proti Rusku. Dále nám předkládá pohádky zlém Zemanovi, Putinovi, Trumpovi, Salvinim, Orbánovi, Le Penové a Okamurovi…

Každý se mohl přesvědčit, že ČT vyloženě lže a manipuluje, když například vysílala o srpnu 1968. Česká televize tendenčně sestříhala rozhlasový záznam informující o vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Z originálu totiž ponechala jen informaci o „vojskách Sovětského svazu“ a zmínky o ostatních armádách, které se na vpádu podílely, vystřihla. ČT reportáž vysílala v hlavních zpravodajských Událostech dne 9. ledna. To je opravdu cenzura hodná Stalina a Gottwalda. Víme, že Stalin nechal ze společných fotografií vymazat svého rivala Trockého a Gottwald zase Slánského.

Česká televize také odvysílala epizodu seriálu Plyšákovi pro opravdu malé děti. V hlavní roli lesbický pár – podle seriálu taková normální rodina. Stejně tak ČT ve vysílání pro děti propagovala islám, nenávist ke státu Izrael či nutnost přijímat uprchlíky.

Podle analýzy Centra pro mediální studia Univerzity Karlovy (kterou si nechala zpracovat Rada pro rozhlasové a televizní vysílání za 327 000 korun směrem k objektivitě a vyváženosti České televize před krajskými a senátními volbami) ČT znevýhodňovala některé strany, trvale nedávala všem subjektům stejný prostor a naopak zřetelně stranila TOP 09! TOP 09 byla nadreprezentována o 60 %, KDU-ČSL a ČSSD o 50 %. Ještě se divíte, že tyto strany hájí Českou televizi? Je to jejich televize! A vedení ČT jsou prachsprostí manipulátoři a podvodníci. Například Václav Moravec mě již čtyři roky nepozval do svého pořadu, aby lidé nemohli slyšet moje názory. Přitom ho platí 540 tisíc voličů SPD, kteří ale nemají šanci se za své peníze dozvědět naše názory. Na rozdíl od názorů jiných předsedů parlamentních stran.

Když pan ministr kultury hovoří o transparentnosti České televize, proč třeba neprozradí, kolik berou moderátoři Václav Moravec, Marek Wollner či Nora Fridrichová? Oni to vytrvale tají, přitom zároveň žádají transparentnost po ostatních. Pracovníci ČT jsou přece placeni z veřejných prostředků, z peněz nás všech! Není divu, že se České televize zastávali také poslanci takzvaného Demokratického bloku, kteří mimo jiné odmítají přímou demokracii. Hospodaření ČT s téměř sedmi miliardami ročně je naprosto netransparantní a nevíme, komu a kolik přesně peněz jde. Proč ČT nemůže kontrolovat Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ)?

Rada ČT každoročně odsouhlasuje odměnu generálnímu řediteli podle manažerské smlouvy ve výši až desetinásobku jeho měsíční mzdy, která je 242 000 Kč měsíčně. Je tak placený lépe než prezident republiky.

Česká televize zaplatila 12 milionů korun PR agenturám za vylepšování své pověsti u diváků. Jednu z vybraných agentur Bison and Rose spoluvlastnil vlivný poradce bývalého ministra vnitra za ČSSD Miloš Růžička. Svůj podíl měla získat i agentura AMI Communications, jejíž sesterská firma dříve lobbovala za to, aby se do čela České televize postavil právě on – současný ředitel ČT Petr Dvořák.

Takže hnutí SPD zprávu ČT v žádném případě nepodpoří, protože se jedná o sluníčkářskou propagandu, která nás stojí ročně sedm miliard! Co si myslíte o objektivitě a vyváženosti České televize vy? Také chcete zrušení koncesionářských poplatků?