Německý časopis předpověděl rozpad Severoatlantické aliance

BERLÍN | Poté, co Spojené státy (SS) oznámily, že odstupují od smlouvy INF a poté, co Rusko zrcadlově reagovalo na toto rozhodnutí, což se se stalo významným „psychologickým úspěchem“ pro Vladimira Vladmiroviče Putina, se Severoatlantická aliance (SA) ocitla ve složité situaci. Uvádí se to v článku Alexandera Willa, který nese název Rusko-SA 1:0 a který byl zveřejněn v německém časopise Nordwest-Zeitung.

Odpálení rakety

„SA je krok od rozpadu, pokud jde o otázku dozbrojení armády. Německá politická sféra má také trhliny,“ uvádí novinář, kterého cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Autor článku dále připomněl, že předseda vlády Dolního Saska, Stephan Weil, prohlásil, že je potřeba nové hnutí na obranu světa.

Zároveň generální tajemník Sociálnědemokratické strany Německa, Lars Klingbeil, označil rozmístění amerických raket v Evropě, jakožto reakci na údajnou přítomnost Rusů v dané oblasti, za „špatný směr“ a uvedl, že s politikami obou zemí nesouhlasí.

loading...
Reklama:
loading...