Nicolás Maduro Moros: Prezidentské volby ve Venezuele v nejbližší době nebudou

CARACAS | Venezuelský prezident Nicolás Maduro Moros v interview pro televizní kanál RT prohlásil, že prezidentské volby se v zemi v nejbližší době konat nebudou. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Nicolás Maduro Moros | repro: twitter NMM

„Venezuela nemá co se týče voleb žádný deficit,“ řekl Maduro Moros v odpovědi na otázku týkající se výzvy řady zemí, aby byly v zemi provedeny předčasné prezidentské volby. Uvedl, že jedinými očekávanými volbami jsou parlamentní volby, které se mají konat v roce 2020.

„Problém je v opozici a ne v dalších volbách. Během 20 let jsme uspořádali 25 voleb. Během posledních 18 měsíců se konaly šestery volby. Volby v roce 2018 byly navrženy na žádost opozice,“ dodal Nicolás Maduro Moros.

Maduro prohlásil, že vyhnout se válce je možné pomocí mírové diplomacie a vytváření světového veřejného mínění. „Chystáme se také odpovědět tak, aby Spojené státy v případě zásahu utrpěly nenahraditelné ztráty z vojenského i lidského hlediska,“ dodal.

O možnosti vyslání ozbrojených sil do Venezuely hovořil vůdce SS Donald John Trump. V Caracasu to rozhodně odmítli a odsoudili toto prohlášení jako odporující normám mezinárodního práva a Charty OSN.

Reklama: