Čekání na smrt absentéra Karla Schwarzenberga

Nemá cenu zastírat, že stáří, nemoc a smrt jsou běžnou součástí lidského života. V mnohém však limitují naší jsoucnost. Smrtelní jsme všichni a konečnost našeho bytí jest nezpochybnitelným faktem.

Jan Kopal | foto: Ivana Haslingerová

Naši i sovětští komunističtí geronti, kteří v pokročilém věku lpěli na svých funkcí až do konce svých pozemských dní byli opodstatněně terčem kritiky a posměchu. Často se dnes rudým papalášům posmívají a poukazují na ně coby na odstrašující příklady také činitelé a funkcionáři TOP 09, přitom jejich expředseda, řadový poslanec a maskot kníže Karel Schwarzenberg je to samé v bleděmodrém…

Trio největších poslaneckých absentérů dnes představuje sestava Babiš, Chovanec a Schwarzenberg. Sám Schwarzenberg k tomu říká: „Bohužel dědek starej je někdy nemocnej.“ Bohužel dědek už ale také není soudnej. Pokud by si zachoval soudnost a důstojnost, dávno by na poslanecký mandát rezignoval.

Pro srovnání uvádím 80letého herce Ladislava Mrkvičku alias nezapomenutelného kapitána Mirka Stejskala z legendárního majora Zemana, který by ve svém věku nadále rád točil, ale uznává, že už prostě fyzicky dále nemůže…

K čemu je poslanec, který do sněmovny nechodí a k tomu ani neslyší? Čekání na krásný státní pohřeb jako vrchol životního politického snažení a kariéry může být pro někoho krásná vize, ale pro daňového poplatníka a voliče učiněné martyrium. Proto v jejich zájmu volám: Karle, ukonči to trápení a odstup!

Reklama: