Je další po Madurovi na řadě Erodğan? Pompeo představil mapu s rozděleným Tureckem

WASHINGTON | Zatím není jasné, proč mapa, kterou americký ministr zahraničí Michel (Mike) Richard Pompeo publikoval na Twitteru, má hranici, která dělí Turecko na dvě části. Americké ministerstvo zahraničí ani jiné rezorty dosud neokomentovaly tento příspěvek. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Je Pompeo normální americký debil neznalý zeměpisu a nebo má něco za lubem

Americký ministr zahraničí M. R. Pompeo, který byl i šéfem vrahů CIA, šokoval turecké uživatele internetu v jednom ze svých posledních příspěvků na Twitteru, kde ukázal mapu zemí, které podpořily venezuelského pučistu Juana Guaidóa. Zajímavé je, že Turecko na této mapě bylo rozděleno do dvou nerovných částí.


Mapa satelitů Spojených států, jejich vlády jsou jen poslušnými poskoky Washingtonu:


Bohužel i Česká republika je na tomto seznamu hanby, kdy ústavní činitelé se chovají jako otroci americké administrativy.


Zatím není jasné, proč mapa, kterou americký ministr zahraničí publikoval na Twitteru, má hranici, která dělí Turecko na dvě části. Americké ministerstvo zahraničí ani jiné rezorty dosud neokomentovaly tento příspěvek.

​Většina uživatelů internetu uvedla, že Turecko bude rozděleno pouze ve snech Washingtonu. Ovšem je třeba připomenout, že turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan se postavil jako první a razantně na stranu Nicoláse Madrua Morose, kterého označil za bratra, za kterým on i jeho Turecko stojí. Venezuelského pučistu Juana Guaidóa označil za stejného teroristu, jakým je Fethullah Gülen, který je podle něj také jen loutkou Washingtonu.

Vztahy mezi SS a Tureckem jsou navíc napjaté od doby, kdy SS oznámily plány na vojenskou operaci v Sýrii na pozadí rozhodnutí Washingtonu o stažení svých vojsk z Arabské republiky. „Washington se domnívá, že by taková operace mohla ohrožovat kurdské spojence v regionu, zatímco Ankara trvá na tom, že bude zaměřena pouze na teroristy východně od Eufratu,“ připomíná agentura.

Reklama: