Jak je to možné, když je to snad i zločinec? Generální ředitel ČT je placený lépe než prezident

Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš vyzval poslance hnutí ANO, aby hlasovali PRO schválení všech výročních zpráv o hospodaření a činnosti České televize! Tím pádem může ČT nadále nedodržovat zákon, který ji přikazuje vyváženost. Nadále také bude moci začerňovat smlouvy a netransparentně hospodařit s koncesionářskými poplatky… Premiér dal volné ruce této nehospodárné zmanipulované sluníčkářské propagandě ČT, která stojí české občany skoro sedm miliard ročně. Jedná se o totální výsměch občanům České republiky. Hnutí SPD to naprosto odmítá a žádnou ze zpráv České televize nepodpoří!

Tomio Okamura | repro: FB TO

Česká televize je totiž de facto v každoroční ztrátě a svou ztrátu maskuje účetním trikem, kdy převádí prostředky, které naspořilo předchozí vedení ČT. Až bude Česká televize zase zvyšovat koncesionářské poplatky, potom ať se nespokojení občané a koncesionáři obrátí na premiéra Andreje Babiše a ať poděkují jemu.

Jedinou současnou možností, jak napravit špatný stav v ČT je v současnosti neschválení těchto zpráv, což může vést k odvolání Rady ČT a tím pádem i generálního ředitele, ale premiér Babiš ČT zaštítil. Připomeňme, že Rada ČT každoročně odsouhlasuje odměnu generálnímu řediteli podle manažerské smlouvy ve výši až desetinásobku jeho měsíční mzdy, která je 242 000 Kč měsíčně. Královsky není v České televizi honorován přirozeně sám. Je tak placený lépe než prezident republiky.

Česká televize zaplatila 12 milionů korun PR agenturám za vylepšování své pověsti u diváků. Jednu z vybraných agentur Bison and Rose spoluvlastnil vlivný poradce bývalého ministra vnitra Miloš Růžička. Svůj podíl měla získat i agentura AMI Communications, jejíž sesterská firma dříve lobbovala za to, aby se do čela České televize postavil právě on – Petr Dvořák.

Česká televize navíc do nás i našich dětí valí nechutnou sluníčkářskou propagandu o Evropské unii na věčné časy, o potřebě multikulturalismu a nutnosti přijímání imigrantů, o neškodnosti a kráse islámu či o nezbytnosti války proti Rusku. Dále nám předkládá pohádky zlém Zemanovi, Putinovi, Trumpovi, Slavinim, Orbánovi, Le Penové a Okamurovi…

Každý se mohl přesvědčit, že ČT vyloženě lže a manipuluje, když například vysílala o srpnu 1968. Česká televize tendenčně sestříhala rozhlasový záznam informující o vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Z originálu totiž ponechala jen informaci o „vojskách Sovětského svazu“ a zmínky o ostatních armádách, které se na vpádu podílely, vystřihla. ČT reportáž vysílala v hlavních zpravodajských Událostech dne 9. ledna. To je opravdu cenzura hodná Stalina a Gottwalda.

Česká televize také odvysílala epizodu seriálu Plyšákovi pro opravdu malé děti. V hlavní roli lesbický pár – podle seriálu taková normální rodina. Stejně tak ČT ve vysílání pro děti propagovala islám, nenávist ke státu Izrael či nutnost přijímat uprchlíky.

Václav Moravec mě již čtyři roky nepozval do svého pořadu, protože cenzuruje moje názory a nechce, aby je občané slyšeli. Přitom je sám Václav Moravek placený z peněz voličů SPD!

Proč ČT třeba neprozradí, kolik berou moderátoři Václav Moravec, Marek Wollner či Nora Fridrichová? Jsou přece placeni z veřejných prostředků, z peněz vás všech! Hospodaření ČT s téměř sedmi miliardami ročně je naprosto netransparantní a nevíme, komu a kolik přesně peněz jde. Proč ČT nemůže kontrolovat NKÚ?

Takže hnutí SPD zprávy ČT v žádném případě nepodpoří, protože se jedná o sluníčkářskou propagandu, která nás stojí ročně sedm miliard! Panu Babišovi toto vše očividně nevadí a v rozporu se zájmy občanů České republiky se chystá Českou televizi podpořit, aby dále mohla netransparentně hospodařit.