Budou plánovat invazi do Venezuely? Vůdce Trump přijme kolumbijský protějšek Duque

WASHINGTON | Kolumbijský prezident Iván Duque Márquez příští týden přijede do Washingtonu, kde se setká vůdcem SS Donaldem Johnem Trumpem. Mluvčí Bílého domu Sarah Huckabee Sanders informovala, že americký prezident spolu s první dámou Melanií přivítají Duque a jeho manželku 13. února, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk. Budou plánovat vraždu venezuelského prezidenta Nicoláse Madura Moroso a vojenskou invazi do Venezuely z Kolumbie?

Iván Duque Márquez a Donald John Trump | repro: RCN Radio

Plánují prodiskutovat ekonomické a bezpečnostní záležitosti včetně boje s terorismem, nelegálních drogových sítí i situace ve Venezuele. Dále podle mluvčí budou jednat o silném partnerství, které existuje mezi jejich zeměmi ve snaze o více prosperující, bezpečnější a demokratickou západní hemisféru.

DJ Trump v roce 2018 odvolal dvě plánované návštěvy Kolumbie. První odvolal na jaře v souvislosti s reakcí americké armády k údajnému použití chemických zbraní vládou v Sýrii, které nikdy nebylo prokázáno.

A druhou návštěvu zase zrušil na podzim pro nespecifikované problémy v harmonogramu. Nyní se mu to hodí, že loutka dojede do Washingtonu, aby mu dal rozkazy na destabilizaci situace ve Venezuele.