Fašistické havloidní zrůdy z TOP 0,9 ‰ vyjí na experta Gerlocha

Každý student prvního ročníku právnické fakulty zná a má v úctě jméno profesora Aleše Gerlocha. Tento uznávaný expert zabývající se hlavně teorií práva, právní filozofií a ústavním právem je pojmem, špičkou a legendou mezi českými juristy.

Jan Kopal | foto: Ivana Haslingerová

Jen záznam jeho prací, jejichž je autorem nebo spoluautorem, v databázi Národní knihovny čítá impozantní seznam 55 položek.

Těžko si lze představit lepšího adepta na pozici ústavního soudce. Nikoliv však pro lepšolidi z TOP 09, kteří zpochybňují Gerlochův smysl pro spravedlnost a schopnost prosazovat ji proti tlaku politiků.

Topácké stvůřičky Gerlocha nálepkují jako Zemanova advokáta. Hezká zkratka hodná jejich politické a morální úrovně. Nepřekvapí, že jim v tomto sekundují ometáci z řad lidovců a STAN.

My ostatní věříme, že podobné trapné argumenty budou odmítnuty a v řadách ústavních soudců zasedne erudovaný odborník, který své kvality již mnohokrát prokázal nejen jako advokát, pedagog a zkušený právník, ale též jako děkan Právnické fakulty UK, prorektor Univerzity Karlovy, místopředseda Legislativní rady vlády a v neposlední řadě též jako oceněný Právník roku v oblasti veřejného práva (zvolen roku 2006). Držme mu proto palce!