V Indii zemřelo na otravu alkoholem 39 lidí

NOVÉ DILLÍ | Na severu Indie zemřelo nejméně třicet devět lidí a dalších sedmadvaceti zůstaly zdravotní následky poté, co vypili nelegálně vyrobený alkohol. Informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Ilustrační snímek

Představitel policie Asoke Kumar informoval, že dvacet šest úmrtí si vyžádaly dva incidenty ve státě Uttarpradéš a dalších třináct osob zemřelo v sousedním státě Uttarakhand, kde většinu mrtvých hlásí z vesnice Balpur.

Jak dodal, oběti pili alkohol ve čtvrtek v noci během dvou tradičních slavností. Pitevní a první forenzní zprávy naznačují, že jejich nápoje obsahovaly jedovatý metanol.

V souvislosti s otravami policie zatkla osm podezřelých pašeráků nelegálního alkoholu. Provinční samosprávy zase suspendovaly třicet pět funkcionářů včetně dvanácti policistů.

Úmrtí z nelegální vypáleného alkoholu jsou v Indii běžné, protože chudí obyvatelé si nemohou dovolit licencované značky. Nelegální alkohol je levný a často s přídavkem různých chemikálií, například pesticidů, aby byl silnější.

Zároveň je obchodování s nelegálním alkoholem v Indii velmi výnosné, protože pašeráci neplatí daně a chudým levně prodávají obrovské množství alkoholu.