Policejní dobytek v akci. Měli by být za toto stříleni na místě?

OSTRAVA | Polský řidič na palubní kameru v autě natočil, jak s ním český policista licitoval o pokutě. Polák tvrdí, že nepoctivý policista si vzal peníze, ale žádné potvrzení nevydal. Generální inspekce bezpečnostních sborů teď má plné ruce práce. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Policejní dobytek

Řidič, který se představil jako Jakub z Řešova, v rozhovoru pro polský portál tvn24.pl sdělil, jak ho na dálnici D1 v Ostravě zastavila česká policie, a jeden z policistů si vyžádal úplatek. Podivné je, že policista s Polákem mluvil plynulou polštinou.

Palubní kamera ve vozu Jakuba natočila, jak ho zpočátku policejní auto přinutilo zastavit a pak nahrála rozhovor mužů, přičemž policistu, který si vzal peníze, není vidět. Jak uvádí iDnes, vyžádal si u řidiče doklady a poté mu za překročení rychlosti hrozí až 25 tisícovou pokutou a ročním zákazem řízení. Končí to tím, že se ptá na peníze a přijme od Poláka 400 zlotých. Jakub tvrdí, že potvrzení od Čecha nedostal.

„Polák v rozhovoru pro tvn24.pl řekl, že pak přes GPS zjistil, že v tomto místě, kde byl pokutován, jel jen o sedm kilometrů v hodině rychleji, než bylo dovoleno. Teď případ řeší česká Generální inspekce bezpečnostních sborů,“ uzavírá Sputnik případ o jednom ostravském politickém dobytkovi. Měli by za toto bát fízlové zastřeleni na místě a bez výstrahy?