Silničáři odstraňují provizorní svodidla na D1 u Humpolce

JIHLAVA | Od páteční 21. hodiny silničáři odstraňují provizorní svodidla na úseku D1 mezi Humpolcem, konkrétně od 94. kilometru, až k omezení u Větrného Jeníkova na 105. kilometru. Konec prací bude až v pondělí. Informuje Ministerstvo dopravy České republiky.

Omezení na D1 u Humpolce | repro: irozhlas.cz

Odstraňování provizorních svodidel na D1 potrvá do pondělí 11. února do 21:00. V průběhu odstraňování bude provoz veden za asistence dopravní policie v režimu 1+1 jízdní pruhy.

V neděli mezi 15:00 až 19:00 hodinou, kdy je očekávána dopravní špička, bude provoz ve směru na Prahu veden ve dvou jízdních pruzích, aby se snížilo riziko vzniku dopravních kolon. V průběhu prací bude rychlost stanovena na 80 km/h.

Na úseku bude od úterka omezena nejvyšší povolená rychlost na 100 km/h do doby dokončení krátkodobých dílčích oprav na dálnici. Ty Ředitelství silnic a dálnic plánuje dělat mimo dopravní špičku o víkendech nebo ve večerních a nočních hodinách.

Zároveň bude vypracován znalecký posudek vyhodnocení dopadů z nedokončených stavebních prací konsorcia Toto Costruzioni Generali, SP Sine Midas Stroy a Geosan Group, kterému pro opakované porušování smluvních podmínek byla ukončena v prosinci smlouva.