Bezmezná šikana živnostníků. Kam až zajdou?

Tento případ je smutným důkazem toho, jak jsou v naší zemi demotivováni a doslova šikanováni drobní živnostníci. Namísto toho, aby si stát a jeho kontrolní instituce právě těchto aktivních lidí vážily a na mušku si vzaly skutečné nepoctivce a podvodníky, budou buzerovat slušné lidi a pokutovat je za sebemenší pochybení.

Ivo Valenta

Například podnikatel, který svůj příběh popisuje níže, byl – čtěte dobře – „shledán vinným z porušení právní povinnosti, čímž spáchal přestupek, za který inkasoval správní trest“. Jde o dvoutisícovou pokutu. A teď to nejdůležitější…za co?

Téměř za nic – měl na prodejně osm kusů reflexních pásek (v celkové hodnotě dohromady necelé tři stovky), u nichž chyběly informace o tom, jak je správně skladovat, čistit atd. Nepřipadá Vám to postavené na hlavu?

V diskuzi pod samotným příspěvkem, mnozí další lidé popisují své ještě absurdnější zkušenosti. Nedivím se tomu, že se živnostníci v naší zemi cítí jako největší zločinci a vyvrhelové – je k nim tak totiž bohužel přistupováno. A skuteční podvodníci? Ti se jen smějí…

Reklama: