Írán tvrdě potrestá jakéhokoliv agresora, který se opováží zaútočit

TEHERÁN | V pondělí se po celém Íránu konaly masové akce při příležitosti oslav 40. výročí islámské revoluce, která svrhla proamerického šáha. Během nich představitelé íránských bezpečnostních sil opět varovali, že íránská armáda je schopna odrazit útok jakéhokoliv agresora. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Zkouška íránské balistické rakety | repro: Sputnik (© AP Photo / Omid Vahabzadeh)

Íránské ozbrojené síly tvrdě potrestají agresory, kteří zaútočí na Írán. Uvedl do mluvčí Íránských revolučních gard, kterého cituje agentura IRNA.

„Islámský Írán dosáhl úrovně (…), která mu dovoluje chránit své hranice díky efektivním ozbrojeným schopnostem a tvrdě potrestat jakéhokoliv agresora,“ řekl brigádní generál Íránských revolučních gard Ramezán Šaríf během oslav 40. výročí islámské revoluce.

Přesně před 40 lety, 11. února 1979, po masových protestech skončilo panování posledního íránského šáha Muhammada Rezy Pahlavího a s ním i proamerická orientace země. Vlády země se ujal ajatolláh Rúholláh Chomejní.

Reklama: